ČERŇÁKŮV RÁDCE

!! - Nepostradatelná zásobárna rad každému čerňákovi - !!

PRO PRÁCI I DO ŽIVOTA


sršán
Chyť sršána, ale opatrně, bys žihadlem jeho nebyl bodnut, a zamaž mu oči pomoci štětce a černé barvy, zhotovené z kopalu a sazí, nebo lněného oleje. Pustíš-li pak sršána, pokusí se o létání, avšak bude lítati jen vzhůru a dolů. Potom chyť ho zase a zamaž mu touže barvou též tři oči na zadní části hlavy a pusť sršána, který bude tiše seděti a nepokusí se o létání. Potom vezmi sršána a omej pravou polovici (očí), načež sršán puštěný poletovati bude pouze ku pravé straně. Potom omyj i levou polokouli a sršán bude poletovati též vlevo, ale ne přímo kupředu. Konečně omyj i zadní oči, načež sršán létati bude na všecky strany. Vlastností těchto lze použíti k zábavné produkci, přičemž divákům lze vypravovati, že sršán jest schválně ochočen a k cíli tomu vycvičen.


tiramisu
Doba přípravy: 45 min , počet porcí: 9

INGREDIENCE: 1 balíček dětských piškotů, 3-5 dl ořechového likéru nebo rumu, 250 ml silného espressa, 3 vejce, 3 lžíce moučkového cukru, 325 g tvarohu, 1 balíček želatiny, 65 g studené hořké čokolády

POSTUP PŘÍPRAVY:
Polovinu piškotů poskládáme na dno mělké čtverhranné mísy o obsahu asi 1 l. Deci likéru smícháme s kávou a polovinou obsahu pokapeme piškoty. Z bílků ušleháme sníh. Želatinu rozmícháme v 0,5 dcl vody a mírně zahříváme, dokud se nerozpustí. Utřeme žloutky s cukrem v hustou pěnu. Vmícháme tvaroh, želatinu, sníh z bílků a zbytek alkoholu. Polovinu této směsi dáme do mísy a překryjeme zbylou polovinou piškotů, kterou pokapeme zbytkem kávy s likérem. Potřeme zbylou směsí a povrch posypeme nahrubo nastrouhanou čokoládou. Dáme do lednice na 2-3 hodiny. Potom sejmeme s hlavy kuklu a sníme.


čerňákova rozcvička
Poctivá rozcvička mimických svalů prokrví tváře. Je to nejlepší ochrana proti natržení svalu nebo šlachy, ke kterému často dochází v zápalu hry. Nezapomínáme ani na okulomotorickou soustavu. Nejúčinnější je cvičení v kolektivu. Po skončení rozcvičky uvedeme obličej do původního stavu.