Vzpomínka na noční natáčení.

Pro ty, kteří neměli možnost na Silvestra 2001 vidět unikátní vyvrcholení.
Vyvrcholení celovečerní řízené tomboly.

Kuře Jaroušek (zaživa)
Třicátého prosince večer, po představení, se sešel v divadle Image nevelký filmový štáb, aby vytvořil video dotáčku pro silvestrovský program. Dekoraci na jevišti tvořil prostřený stůl, s lahví vína, skleničkami a romanticky se tvářící svíčkou. Nejdnalo se o nic složitého, postavil se záběr a nazkoušela se pohybová arange. Bylo rozhodnuto natočit celou scénu v jediném záběru. Oba protagonisté se převlékli do kostýmů, nasvítila se scéna a bez velkých cirátů se jelo naostro. Díky maximálnímu soustředění celého štábu to na dvě klapky bylo v kufru.

Ve výsledku vše vypadalo asi takhle:
Vylosovaný divák si přišel zatočit klikou Almary, aby si vyzvedl svoji výhru v tombole. Tentokrát byl vybrán italský mladík, se světlými, nakrátko ostříhanými vlasy a jemně modelovanou tváří. Jeho dva spolustolovníci, napohled velmi blízcí přátelé, ho se zájmem pozorovali. Po kratších průtazích a výpadku elektrického proudu se podařilo uvést hlavní výhru - kuře do správného skupenství. Avšak mladíkovi nebylo dopřáno odnésti si pečené a nádherně vonící kuřátko ke stolu a tam ho i se svými milci sežrat.
Trochu zmateného jsme ho na scéně převlékli do fraku a cylindru. Do téhož, který byl použit v dotáčce. Krasavce italského jsme posadili k prostřenému stolu na jevišti. Kuřátko přišlo na stůl a spoře oděná Lola usedla na židli naproti. Lola byla svůdná, eroticky explicitní, červeným boa vyzbrojená. Na proscénium se dostavili doprovodní hudebníci . Zatímco nejistě se usmívající mladík sledoval Lolu, postavili jsme za jeho záda kameru na stativu. Tak, aby toto postavení odpovídalo směru pohledu v záběru z dotáčky. Opona spadla a na ni se promítal průběh konzumace, ano - právě ta pikantní dotáčka, doprovázená "romantickou" hudbou. Diváci v sále mohli sledovat, jak Lola napřed vysílala smyslné a vyzývavé pohledy, pak vylezla na stůl a kočičím způsobem se přesunula divákovi do klína. Ve žhavém objetí se i s židlí oba zřítili mimo obraz. Pak bylo vidět, jen jak vzduchem poletuje spodní prádlo a peříčka z boa... Posléze se divák, už zase v cylindru, posadil zpátky ke stolu, opona se zvedla a publikum na jevišti vidělo zmateného mladíka sedět u stolu a Lolu, jak odchází ze scény .
Mladíkovi pak všichni zatleskali. Frak a cylindr jsme mu sebrali. Ale dostal na památku to kuře a její kalhotky.
CREW

LOLA

Abychom alepoň krátce přiblížili atmosféru natáčení, položili jsme obligátní otázku oběma protagonistům, kteří náročné role diváka a Loly ztvárnili.

- Jak se vám natáčelo ?
Skarkeová-Cvrčková : - Některé pasáže byly pohybově opravdu náročné. Musela jsem si například plavně sedat na stůl a přitom dávat pozor na nebezpečné vidličky, které tam všude ležely. Taky mě trochu znervózňoval můj manžel, který natáčení sledoval. Jako vždycky...-

- A jak se natáčelo vám ?
Paul Plocek: - No, srala mě s tím ústním sprayem ! Po každý klapce !! Je to nekolegiální...-


"KUŘE VE DVOU"
- video speciál (formát DV) pro Silvestr 2k1. Vyrobeno 30.12.2001 v Praze.
Scénář: Liška a Tichý. Kamera: Asterová.
Hrají: kuře Jaroušek, Skarkeová-Cvrčková a Paul Plocek.
Hudba: Presley, rytmickou skupinu řídí Kolman.
Stunt assistence: Liška. Odborný poradce pro chlípnost: Tichý.
Režie: Liška.
První veřejná projekce 31.12.2001.
( Poděkování barmanům Baru Image za použití rekvizit bez jejich svolení. )

Protagonisté